Прокат велосипедів: ціни, умови Спортивні секції Програма походів, маршрути та ціни Прокат туристичного спорядження Поради туристу

В урочища Гаджина і Кізі Узлоги з долини Бистриця

Вихідний пункт – устя потоку Бистрець до Черемоша. Довжина траси 14,5 км (біля 5-6 км можна проїхати автотранспортом), вертикальний підйом 950 м. Спершу дорога веде селом. Бистрець. Після 1 км від устя зліва гарний водоспад правобічного притоку Бистрця, після наступних 1,5 км – церква.

Пройшовши ще 1,5 км, бачимо устя потоку Руського, що тече справа з-під Костричі, далі зліва устя потоків Черленого, за ним ще двох, Глибокого і Степанського. І через 7,5 км від устя Бистрця до Черемоша в Бистрець впадає потік Кізя, що збирає води з урочища Кізі Узлоги під Бребенескулем. Відразу за устям – плай, що веде угору в напрямку на захід, потім на південний захід.

Після 2,5 км плай роздвоюється: вправо – іде в урочище Гаджина (котел під Ребрами і Шпицями), а просто – в Кізі Увлоги (котел під Бребенескулем). В урочище Гаджина йдемо направо, заходимо ніби в ворота, утворені узбіччям Шпиць і стрімким схилом Кедроватого (бокового хребта від Ребер) зліва. Плай веде лісом, східним боком потоку, побіч джерела смачної води “Довбушева криниця” і виводить на середину котла під Ребрами. Скалисті узбіччя цієї вершини замикають долину Гаджини з південного заходу.

Справа від нас згадані в описі переходу з Шпиць на головний хребет вертикальні скелі. На другому східному боці бачимо стрімкі, майже вертикальні узбіччя Кедроватого, покриті жерепом. За переказом, Гаджина – місце народження Олекси Довбуша, тут теж його похоронили.

Щоб зайти в урочище Кізі Увлоги, треба повернутися до згаданого . вище розгалуження плаю і звідси піти направо плаєм, що веде по східних схилах Кедроватого. Плай доведе нас до котла, який знаходиться прямо під урвищем на пінічному схилі Бребенескула. Це урвище, що його так добре видно здалека (наприклад, з Костриці), розділяє урочище на дві частини, на два котли, з кожного з них можна вийти на головний хребет і на Бребенескул.

Вихід із східного котла дещо довший, але не такий важкий як із західного.