Прокат велосипедів: ціни, умови Спортивні секції Програма походів, маршрути та ціни Прокат туристичного спорядження Поради туристу

На гору Піп Іван з села Дземброні

Вихідний пункт: устя потоку Дземброня до Черемоша. Довжина траси 15 км.(3 км можна проїхати автотранспортом), вертикальний підйом 1295 м.

Початок маршруту від Черемоша до стаї під Смотричем співпадає з описаним першим варіантом виходу на Смотрич. Від стаї йдемо наліво плаєм, який веде узбіччям Смотрича, і виводить на сідло між його вершиною і Стайками. Далі треба перейти на видне на заході сідло (1768 м) між головним хребтом Чорного-ри і Смотричем. Для цього траверзуємо південні схили Смотрича, перетинаючи кілька джерельних потічків Погорільця.

На сідлі повертаємо наліво, виходимо на головний хребет і доброю стежкою, без особливих труднощів досягаємо вершини Попа Йвана з руїнами недобудованої астрономічної обсерваторії. З вершини Попа Йвана оригінальне виглядає головний хребет Чорногори (північний захід), який визначається тільки Менчулом, Бребенескулем і наліво від нього Томнатиком, між ними видно конус далекої Говерли.

Найближчими сусідами Попа є на півночі Смотрич, направо від нього Стайки, на півдні Шурин (1773 м) і на південному заході Васкул (1737 м) з величезним урвищем на східних узбіччях. На дальшому плані спостерігаємо на південному заході хребет, що замикає долину Білої Тиси з півдня. Це Марамароські Альпи. Справа наліво: Петросул (1784 м), стрункий Піп Іван Марамароський (1940 м), масивний Фархауль (1920 м) і Сціавул (1755 м).