Прокат велосипедів: ціни, умови Спортивні секції Програма походів, маршрути та ціни Прокат туристичного спорядження Поради туристу

На г. Шпиці через полонину Маришевську

Вихідний пункт – лісництво в Завоєлі. Довжина траси 12 км, вертикальний підйом 940 м. Перші 5 км йдемо дорогою вздовж ріки Прут, як подано в описі виходів на Говерлу. Зліва біля потоку Данцишика заходимо в його долину і, пройшовши декілька сотень метрів, повертаємо вліво на плай, який веде лісом на полонину Маришевську.

Проходимо всю її довжину, знову заходимо в ліс, йдемо весь час угору і після 4 км дороги виходимо на сідло між вершиною Маришевська Велика зліва і північним відгалуженням Шпиць справа. Тут повертаємо направо, відшукуємо на схилі Шпиць стежку в жерепі, якою після важкого підйому вийдемо на Куполясту вершину. Сама вершина Шпиць не представляє значного інтересу, оскільки основною метою цього походу вважаються краєвиди, які можна спостерігати з неглибокого сідла між нею і головним хребтом Чорногори.

На північному заході – близький кам’янистий, з зубчастою лінією грані, хребет Великого Козла, відділений від нас польодовиковим котлом, на фоні західної частини Чорногори, що кінчається правильно конічною вершиною Говерли. На сході – глибока долина, обрамлена майже вертикальними стінами, з дна якої виростають вертикально величезні скелі, ніби театральні куліси.

На задньому плані визирає друга по висоті вершина Чорногори – Бребенескул. Повертатися доцільно іншою дорогою попри Несамовите озеро. Для цього йдемо з сідла під Шпицями в напрямі на південний захід, виходимо .на, головний хребет Чорногори, повертаємо направо, йдемо ще 1,5 км до перевалу під Туркулем і сходимо направо вниз до Несамовитого озера.

Далі йдемо верхньою дорогою, як описано вище, через полонину Пожижевську і Заросляк.