Вітаємо на сайті Спортивного клубу “Серпантин"

Велотуризм

Велотури – досить новий продукт турфірм, що пропонують активний відпочинок. Незважаючи на це вже сформувалися якісь стандарти і “правила гри”, за якими будується велотур. Однак до сих пір споживачі знають про цю послугу небагато.

Ми звикли подібні виїзди планувати самостійно, дослідивши околиці з допомогою карти, вислухавши поради друзів, а також керуючись власними уривчастими знаннями.

В результаті, що природно, далеко не завжди і не все йде так, як би нам того хотілося, і як було заплановано з самого початку. Але всіх тонких організаційних моментів і зайвих клопотів можна уникнути, скориставшись послугами туристичної компанії, що дозволить отримати саме те, про що ми мріяли, коли вирішили подорожувати на велосипеді.

Вибір туристичної фірми дуже важливий, від цього буде залежати, як пройде Ваш велотур, і наскільки він виправдає Ваші очікування. Саме тому краще звертатися у фірми, що спеціалізуються саме на активних видах відпочинку, і які мають у цій сфері високим ступенем компетентності. Менеджер турфірми повинен підібрати для Вас тур з урахуванням Вашої фізичної підготовки, дати необхідні рекомендації по екіпіровці, чітко і грамотно описати маршрут.

Будемо сподіватися, ця стаття допоможе сформувати ці уявлення і зорієнтуватися в тих пропозиціях, які є зараз на ринку активного туризму.

Сезон велотурів в Україну починається в травні і триває до кінця вересня. Зазвичай у вартість велотуру входить оренда хорошого гірського велосипеда, але якщо Ви не в силах розлучитися зі своїм власним «залізним конем», можете їхати на ньому. Правда в цьому випадку доведеться взяти на себе турботи з його транспортування до місця початку туру.

ВелотуризмВелотури, зазвичай, тривають від 3 днів.

Іноді велосипедний маршрут входить до складу комбінованих турів, звичайно поєднуючись з рафтингом.

По маршруту група рухається під керівництвом досвідчених гідів-інструкторів. Всі інструктора знайомі з маршрутом, а також можуть призвести нескладний ремонт велосипеда в дорозі.

Середня група, відправляються в велоподорож – 7 – 10 осіб. Вік учасників від 18 до 40 років. Швидкість пересування зазвичай не перевищує 18-22 км на годину. Оптимальне навантаження під час велотуру – близько 40 км в день. Вона дозволяє і відчути, що відпочинок ви вибрали саме активний, і встигнути познімати навколишні красоти, і поспілкуватися з командою.

veloturyzm-2Якщо Ви плануєте вирушити в серйозну багатоденну подорож, то необхідно заздалегідь навчитися витримувати заданий темп. У тривалий велотур має сенс придбати спеціалізовану екіпіровку для велоспорту, що забезпечує комфорт і безпеку на автошляхах.

Важливі деталі гардероба велосипедиста: яскраві «дихаючі» майки, вітро-і вологонепроникна куртка, велошорти або (для прохолодних погодних умов) велоштани, зручне взуття з досить жорсткою підошвою, рукавички з «обрізаними» пальцями, велосипедний шолом, рюкзак для певного мінімуму речей.

veloturyzm-3Ночівлі під час велотуру зазвичай відбуваються в наметах. Часто в один із днів туру влаштовується ночівля в гостьових будинках або кемпінгах – з лазнею та іншими радощами цивілізації. Приготуванням їжі, як правило, займаються інструктора, а й туристам-добровольцям заперечувати ніхто не стане.

У велоподорожі Ви зможете побачити красоти, пейзажі, міста, такими, якими їх ніколи не побачити з вікна автобуса звичайному туристу, тому що Вас ніщо не обмежує і не відокремлює від навколишнього світу. В будь-який момент Ви можете зупинитися для того, щоб відобразити найбільш надихнули околиці на фото, або просто помилуватися на них, а потім невимушено поїхати далі.

veloturyzm-4Якщо говорити про свободу пересування, то велосипед – найкращий засіб на якому можна проїхати практично всюди: дороги, стежки, пагорби, брід. Там де це зробити нереально, Ви весь час можете підхопити велосипед на плече. Не варто також забувати, що при грамотному підході велосипед – чудовий кардиотренажер! Так що це один з найбільш корисних для здоров’я видів відпочинку.